| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Funda!
am un pc cu procesor de 2.2, ram de 2, placa video de 256
si o mare problema : nicio versiune de windows nu mai functioneaza correct : xp (12 versiuni incercate) cedeaza dupa 1 zi de functionare.
last xp (2 versiuni incercate) are mari probleme cu registrul :dupa primul restart in ecranul de boot-up apare scris tot registrul {hkey_local_machine etc.} dupa care apare o eroare care spune registry not found)
7 : (5 versiuni pa arhitectura x64 si 2 pe x86) la x64 pc are erori fatale (ingheata sau se opreste brusc) iar pe x86 merge bine pana la a 2-a instalare.
linux : nu stiu sa configurez internetul sau sa schimb rezolutia ecranului
mac os x n-am habar cum functioneaza.
ce sa ii mai fac. nu vreau sa instalez win. 98 esteurat si nu are performnta help!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

La e te referi prin "cedeaza/nu functioneaza corect...etc"? Primesti erori la instalare? Daca da/nu e clar ca o piesa e sigur stricata, nu e de la vreun SO. Ai diverse variante gen : placa de baza, hdd-ul, un cablu ide/sata dintre ele, cine stie. Du-l la un service daca nu stii exact ce/cum, trebuie sa mearga.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru CM7YRE):

Nu nu am erori la instalare. se instaleaza corect dar xp nu mai poate porni programele, 7 pe x64 ar fi bun dar se blocheaza datorita arhitecturii, linux merge perfect dar nu stiu sa setez netul si sa schimb rezolutia ecranului iar last xp este modat la greu si mi se pare normal ceea ce pateste 7 pe x86 este singurul care merge bine dar dupa 1 saptamana cedeaza datorita virusilor. nu bag antivirus pentu ca nu am windows original si poate imi sterge fisiere din windows