| mjlove a întrebat:

Funda! Am un telefon nokia 2700 classic. Mi-am cumparat un cablu de date CA-101, cu un cd de instalare.Am instalat cd, dar nu mergea sa scot poze sau sa pun melodii; dar am auzit de nokia ovi suite sau pc suite. Mi-am instalat nokia ovi suite de pe net dupa care am conectat cablu la centrala si atunci a mers.Am scos ce aveam de scos, dar a doua zi cand sa fac acelasi lucru nu a mers:pe telefon se incarca ceva si mi-a aparut "lipsa raspuns de la gazda"(acest lucru mi se intampla si inainte) si nu mai merge sa scot ceva de pe telefon, nu mai apare nimic pe desktop(my computer). Am facut tot ce puteam:am reinstalat programul, am repornit calculatorul si telefonul, mi-am instalat nokia pc suite dar nu imi merge deloc. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| RaZ4Ing a răspuns:

Paiii stai sa ma gandesc. daca iti da "lipsa raspuns de la gazda" inseamna ca e ceva de la cablul usb vezi daca nu e rupt sau daca face bine contact in telefon sau in pc. mai mult nu pot sa iti spun. doar asta ar putea fi problema in rest nu stiu

1 răspuns:
| mjlove explică:

Smile...am uitat sa spun ca "lipsa raspuns de la gazda'' imi aparea si inainte de a reusi sa scot poze.ai idee care ar fi problema?