| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! care este temperatura la care se poate arde procesorul si care este temperaturta normala
eu am procesorul tot timpul cand joc cs la 100% si ajunge la o temeratura de 68-70 dupa aia coboara la 60 %
credeti ca este normal?
am laptop acer 5315 il tin pe masa nu prin pat
procesor 1.86, ram 1 gb, 252mb grafica
windows 7 home premium 32 bits
cine mah poat ajuta va rog?
multumesc

3 răspunsuri:
| geo691 a răspuns:

38-45 dupa 50 nu e bine. Mai mult ca sigur iti tine ridicat procesoru datorita pastei care nu mai e buna, schimba pasta cel mai indicat ar fi sa te duci la un service autorizat dar daca te descurci si ai mai desfacut laptopu poti sa te bagi dar iti recomand sa nu te zgarcesti la bani cad iti iei pasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pc si pe acolo sunt si eu acum la laptop nu stiu, vezi si tu unde il ti sa nu isi arda placa de baza ca e drama

| catalinb a răspuns:

Eu, i-am facut overclock 60%, dupa care l-am fortat la maxim si imi sta la 80 de grade si nu se intampla nimic. Daca iti sta la 100% e un virus, care actioneaza asupra svchost.exe!