| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! care este temperatura la care se poate arde procesorul si care este temperaturta normala

eu am procesorul tot timpul cand joc cs la 100% si ajunge la o temeratura de 68-70 dupa aia coboara la 60 %

credeti ca este normal?

am laptop acer 5315 il tin pe masa nu prin pat

procesor 1.86, ram 1 gb, 252mb grafica

windows 7 home premium 32 bits

cine mah poat ajuta va rog?

multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde un procesor Intel daca trece de 70 grade nu e normal. La un procesor AMD pot fi periculoase temperaturile peste 50 grade. Ideea curatirii coolerului, schimbarii pastei termoconductoare si curatirii radiatorulului nu este rea.

1 răspuns:
| Esperança a răspuns:

Daca e tot timpul 100 % nu mi se pare normal. Indicat ar fi sa iti iei un cooler pad si sa pui pasta termala pe el, astfel ii vei lungi "viata"