| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! care este temperatura la care se poate arde procesorul si care este temperaturta normala

eu am procesorul tot timpul cand joc cs la 100% si ajunge la o temeratura de 68-70 dupa aia coboara la 60 %

credeti ca este normal?

am laptop acer 5315 il tin pe masa nu prin pat

procesor 1.86, ram 1 gb, 252mb grafica

windows 7 home premium 32 bits

cine mah poat ajuta va rog?

multumesc

1 răspuns:
| Darkhawker a răspuns:

Da e normal, in special pentru un laptop sa ajunga la 60-70 de grade. Sa nu ajunga totusi la 70-80 atunci e mai periculos. Dar in orice caz nu se arde pentru ca are mecanism de auto-shutdown cand se depasesc 85-90 de grade depinde de model.