| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! ce parere aveti de laptopul asta Asus a55v si de marca Asus

mi-am cumparat de curand unul si nu stiu daca am facut o greseala alegand marca Asus

GEFORCE 610M-2GB

INTEL CORE I7-3630QM,2.4GHz

RAM :6GB

WINDOWS 8

HDD 750

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Greșeală ai făcut ca l-ai cumpărat cu porcăria aia de Wingoz 8 și ai mai și plătit „gratuitatea" Microsoft-ului.Deci datorită UEFI ești condamnat la Wingoz 8, că altceva nu vei mai putea instala pe el numai wingoz8, din ncauza secure boot.Deci când crapă wingozu îl poți arunca dacă nu ai banin de dat pe licență că la 8 nu mai merge cu românisme.Succes

| florin1979 a răspuns:

Ai facut o greseala, dar nu neaparat alegand un laptop cu un windows preinstalat. greseala este ca ai ales un animal de procesor, quad core cu hyper threading si o placa video dedicata de tot rasul. daca l-ai ales pentru jocuri, ai sa te cam uiti la el. puteai alege un i5+ gt 640m/650m sau hd 7670m. uite un exemplu. http://www.pcgarage.ro/......linux-gri/ sau http://www.pcgarage.ro/......-argintiu/

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Partea cu Windows 8 e de mare porc. Restul e foarte ok.
@TurdaComputersSRLD - Oh, crede-mă, se poate sări și peste problema asta. E drept, mi-a luat vreo câteva ore să mă prind, dar am reușit pe-un laptop similar în urmă cu trei săptămâni.

| cristianzgz3 explică:

Ce parere aveti de marca Asus

| florin1979 a răspuns (pentru cristianzgz3):

Asus si Samsung sunt cele mai bune, mai fiabile, mai rezistente dar au un pret mai maricel fata de ceilalti producatori. si seria V3 (ce ti-am pus eu de la ACER) sunt foarte ok.

| Spitz10 a răspuns:

Mie mi se pare in regula.Adica ori cum nu ai ce sa mai faci?