| dRk10 a întrebat:

Funda! Cum transmit wireless cu ajutorul calculatorului? (windows 7)

5 răspunsuri:
| rogi28 a răspuns:

Apesi clik dreapta pe pictograma care arata starea internetului e linga ceas jos in dreapta a ecranului, dupa care alegi "OPEN NETWORK AND SHARING CENTER" si apesi, pe urma iti apare o fereastra si pe centrul ei sunt mai multe pictograme iar tu o alegi pe cea care are monitoare cu semnnul "+" care se numeste "SET UP A NEW CONECTION OR NETWORK" o deschizi si rulezi pina la sfirsitul listei si alegi pictograma unde sunt afisate 3 monitoare legate in retea "SET UP A WIRELESS AD HOC", alegi aceasta punct si mai de parte ai sa intelegi ce sa faci, si apropo in ferestra unde ai sa pui numele retelei si parola trebuie sa marchezi o optiune "save this netvork" ca sa se salveze retiaua creata ca pe urma cind ai porni din nou calculatorul ea sa fie creata si ca sa nu o creezi din nou.
dupa ce ai creeat reteau trebuie iarasi apesi clik dreapta pe pictograma care arata starea internetului care e linga ceas jos in dreapta a ecranului, dupa care alegi "OPEN NETWORK AND SHARING CENTER", dar acum alegi din lista de otiuni care se afla in partea stinga de sus a ferestrei "CHANGE ADAPTER SETTING" dupa accesare iti va parea fereastra cu retelele de pe calculatorul tau. ca sa deei internet prin WI-FI trebuie sa apesi clik dreapta pe "LOCAL AREA CONECTION" si alegi "PROPRIETES", acum te uiti atent in partea de sus a fereastrei aparute, aclolo sunt 2 submeniuri "NETWORKING", si "SHARING" alegi submeniul cu numele "SHARING", dupa ce ai apasat trebuie doar sa marchezi casuta libera care inseamna ca va da trecere a internetui spre WI-FI, si e cam atit. mai e posibil sa fie nevoie si de ip - uri dar poate sa mearga si fara ele, bafta si LA MULTI ANI.

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Simplu... router cu antena pentru semnal tongue

| Traficdeacadele a răspuns:

Rutarul trebuie sa fie compatibil pe win 7winking

| rogi28 a răspuns (pentru Traficdeacadele):

Ce legatura are routerul, baiatul a aintrebat cum sa transmita WI-FI cu ajutorul calculatorului, se presupune ca cablul cu intrenet e in calculator dar el trebuie sa il faca disponibil prin WI-FI spre alte laptopuri, sau ceva de felul acesta.

| Traficdeacadele a răspuns (pentru rogi28):

Nu eram eu pe contul astalaughing! Scusee!