| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! deci am problema cand vreau sa vorbesc pe yahoo messenger ca la telefon stiti voi, cel cu care vb nu mah aude bine mah aude cu bazait si neclar

in timp ce vorbesc imi apare o atentionare in fereastra sa verific sa vad daca microfonul este connnectat, sa stau mai aproape de el etc...

am laptop cu microfon incorporat acer 5315

ce ar putea fi?

3 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

In primul rand, probabil microfonul de la laptop este prost, precum majoritatea. Cumpara un microfon la vreo 20 lei sau niste casti cu microfon la 30-60 lei.
Apoi, nu mai folosi Messul. El ofera o calitate proasta a sunetului de fel.
Daca vrei sa vorbesti foloseste Skype. Se aude foarte clar.

| CrissuCristina a răspuns:

Poate ca microfonul nu mai functioneaza cum trebuie! Si mie mi s-a intamplat si mi-am luat alt microfon.

| millyyy a răspuns:

Presupun ca nu prea mai functioneaza, te-asi sfatui sa cumperi casti cu microfon. asa cred eu. succes big grin funda