| anonimguy3 a întrebat:

FUNDA! Ieri mi-am comandat un Nokia Lumia 520 si astazi l-am primit. Faza este ca nu stiu ce are de nu pot sa ii fac setup-ul! :@

L-am cumparat de la Vodafone si ei odata cu telefonul mi-au dat o cartela micro-SIM, am bagat-o in tel, l-am pornit, am facut setarile normale, si cand trebuie sa fac Sign In cu contul de Microsoft sau de altul. nu imi merge. sad

Alta faza mai e ca nu am semnal si nu stiu de ce. sad Nu am nici un contact la numere de telefon, eu am pornit Wi-Fi si cand m-am conectat la routerul meu zice ca nu e nici o retea de Wi-Fi conectata :@, imi reusise la un moment dat sa bag un cont de Gmail sperand ca gata asta a fost, dar dupa ce l-am bagat nimic schimbat in afara faptului ca pot accesa mail-urile de pe tel tongue.

Am nevoie de ajutor pe net nu am gasit nici o explicatie la problema mea, si nici in manualul de utilizare. sad

FUNDA pentru ce-l ce ma ajuta!

3 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Iti recomand sa te duci cu telefonul la Vodafone si sa til configureze ei

| anonimguy3 explică (pentru M1hai):

Asa ma gandesc sa fac ma voi duce maine cu el.

| EarsOfAFox a răspuns:

Nici aici nu prea ai găsi explicații.
Asta e treabă de Vodafone sau de magazin/service.
Cât despre faptul că n-ai contacte în agendă, e normal să n-ai.

Între timp asigură-te că ai un cont valid Microsoft/Hotmail și că are setată vârsta peste 18 ani.

https://signup.live.com/signup.aspx?mkt=ro-ro&lic=1