| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Salut! Am un iphone 3G 8GB 3.1.3 (am avut 4.2.1) care nu imi gaseste niciun wifi, practic imi zice Not Connected si nu imi apare nicio retea! Am incercat reset network settings, restore, downgrade, upgrade, jb, etc. si niciuna nu a functionat!
Daca stie cineva cum as putea rezolva aceasta problema fiindca de la hardware nu e nimic fiindca in about imi gaseste adresa MAC! funda funda funda funda

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vad ca spui ca ai 3.1.3. si ai avut 4.2.1.De ce?

| Adbbmsh a răspuns (pentru darrio2007):

Pentru ca nici la 4.2.1 nu mergea wifi si am citit pe alte forumuri ca, cu un downgrade poate sa isi revina ..si nu a fost asa

| darrio2007 a răspuns (pentru Adbbmsh):

Ce sa-ti fac daca te iei dupa tot ce scrie pe forumuri.Trebuia lasat cu varianta din fabrica.Si mie imi da cateodata eroare la wi-fi dar inchid telefonul si il redeschid.Si merge.Incearca la un service sa-ti rezolvi problema.Vad ca tot pe net cauti rezolvarea.Ti se pare mai comod asa?

| Adbbmsh a răspuns (pentru darrio2007):

Caut rezolvarea pe net deoarece am dat 40 de lei sa fac un rahat restore fiindca nu stiam cum si e un lucru banal. si ma gandeam ca si problema wifi e tot ceva ce pot rezolva

| darrio2007 a răspuns (pentru Adbbmsh):

Am inteles.

| robytoby a răspuns:

Activeaza Wifi, din aceasta cauza nu iti gaseste nici o retea.

| Adbbmsh a răspuns (pentru robytoby):

-,-"""" am dat off on off on de 103210312X si nu imi gaseste nicio retea, se invarte rotita aia o fractiune de secunda si se opreste

| robytoby a răspuns:

Citeste cu atentie ce spun baieti de aici:
http://www.iphoneforum.ro/topic/3870-nu-mai-merge-wireless/

| PopaAlex95 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa faci actualizarea la cea mai recenta versiune a iOS (in cazul iPhone-ului tau, iOS 4.2.1)
Incearca sa depanezi problema urmand articolul http://itutorial.ro/......tutorial/, dupa ce ai facut actualizarea.
Daca problema persista, inseamna ca Wi-Fi este defect si trebuie dus in service Apple.