| gtr2rr3 a întrebat:

FUNDA! Salut! Daca am sa cumpar un laptop cu windows 8 sau linux pot sa-l schimb cu un windows7 chiar de la reprezentanta de unde il cumpar? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Il cumperi direct cu sistem de operare licentiat prietene. Daca vrei sa-ti fie schimbat, treaba ta dar asta se face contra cost.

| Admunssen a răspuns:

Nu! In pretul acelui laptop este inclus si pretul licentei de Windows. Daca e cu Linux, e treaba ta ce faci cu el, dar nu te ajuta nimeni din magazin. Iti recomand unul cu Windows 8 si inscrie-te gratuit la Windows 10. Ai mai mult de castigat decat de la Windows 7.winking