| Cretz98 a întrebat:

La laptop daca ii schimb sistemul de operare(ex: linux la windows 8.1) bateria va tine mai putin?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Bateria tine in functie de cat de mult consuma componentele si ce faci cu laptop-ul cand esti pe baterie. Tine exact la fel cu orice sistem de operare, dar ti-am mai spus..depinde cat il soliciti.

| Cretz98 explică (pentru Jipa95):

Multumesc!

| Bybanu a răspuns (pentru Jipa95):

Fals! Cu cat sunt mai putine procese deschise cu atat consuma mai putin!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Curentul e consumat de componentele hardware nu de cele software asa ca poti pune orice sistem de operare vrei

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Nu te lua după Jipa95, nu e adevărat. Bateria ține și de sistemul de operare.
Spre exemplu, cineva a avut windows xp și îi ținea bateria maxim o oră, apoi a trecut pe 7 și îl ține mai bine de 2 ore.
Eu laptopul îl țin fără baterie, doar cu încărcătorul în priză. Ce fel de laptop ai?