| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! se poate schimba /pune un procesor mai nou i3 i5, i7 sau dual... la laptopul asta acer aspire 5315?
multumesc

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Daca procesorul nou are socketul corespunzator placii de baza, incape in spatiul procesorului vechi si poate fi racit cum trebuie da, poti.
Treaba e migaloasa, trebuie sa cauti ceva care se potriveste exact cu laptopul tau si deobiceu costa mult.
Mai bine mergi cu colindu`, faci bani si iti iei un laptop nou, acum s-au ieftinit foarte mult.

1 răspuns:
| Jesye a răspuns:

Care laptop?