| daryus2221 a întrebat:

[Funda]
Spuneti-mi si mie o placa de baza cu memorie DDR2 (Se poate si DDR2 & DDR3, adica o placa de baza sa suporte ambele memorii) si cu interfata grafica PCI Express. Pret maxim 200 lei. Mai exact vreau sa caut o placa de baza care sa lucreze bine cu Procesorul AMD FX-6300 3.5GHz box

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ok, nu am inteles mai nimic din intrebarea ta sa fiu sincer.
Deci, la o placa de baza care suporta ddr 2 si 3 la ram, poti pune fie placute ddr3, fie ddr2, nu 1 de ddr2 si alta ddr3.
2. DDr-ul de la interfata pcie(adica de la gpu) nu are nici o treaba cu cel de la placa de baza
3. Se mai fabrica placi de baza cu ddr2 pentru fx6300? Probabil ca da, dar nu recomand ce ai cautat tu.

| daryus2221 explică (pentru sltlp):

Te-ai luat dupa cel de mai sus, eu vreau o placa de baza ce sa suporte tipurile de memorie DDR2 si DDR3, nu am spus in acelasi timp. PCI express are treaba... interfata grafica, pentru placa video... care si ea are PCI Express (Daca sti ce vreau sa zic.)

| sltlp a răspuns (pentru daryus2221):

Tot nu inteleg si cand informatia e buna nu potispune ca m-am luat dupa altcineva.
2. Daca nu esti lamurit de ddr-ul de la o placa video, cauta-mi placa de baza cu ddr5 sa vezi daca gasesti(asta in caz ca asta vroiai sa zici).

| FatUglyVirgin a răspuns:

Degeaba ai tu placa de baza care suporta memorii ddr2 si ddr3 pentru ca nu poti sa pui 1 memorie ddr2 si una ddr3 trebuie sa fie de acelasi fel

| daryus2221 explică (pentru FatUglyVirgin):

Raspuns complet inutil, daca voiam sa mearga ambele tipuri in acelasi timp pe o placa de baza spuneam...

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru daryus2221):

Nu e posibil sa mergi pe aceleasi tipuri pe nici o placa de bazawinking
si apropo de ce vrei una care suporta amun2 tipurile?

| daryus2221 explică:

Ba... cred ca trebuie sa va explic ca la prosti... O placa de baza ce sa suporte cele doua tipuri de memorie (DDR2 si DDR3) si ce sa aiba interfata grafica PCI EXPRESS! http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/960gc-gs-fx/

| daryus2221 explică (pentru daryus2221):

Cititi specificatiile tehnice...

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru daryus2221):

Sunt curios, de ce vrei placa de baza care suporta amun2 memoriile?