| stefanvalentinsak a întrebat:

Funda +vot vreau sa imi cumpar pc asta : http://www.total-computers.ro/......rw-dl.html este bun? Am vazut ca normal costa vreo 2000-2500 euro

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Parerea mea e ca nu se merita. Placa video este una entry level, iar procesorul este din prima generatie si este mai slab decat multe procesoare din generatia a doua care sunt si mai ieftine, gen Intel® Core™ i5-2500K.
Ramane sa te decizi tu daca vrei sa-l iei. Eu nu l-as lua.
Uite aici date despre placa video: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-520M.43104.0.html
Despre procesor gasesti informatii pe site-ul Intel.

| stefanvalentinsak explică (pentru JustCosmin):

Dar ce calculator s-ar potrivi pentru gaming buget 8.000 lei

| stefanvalentinsak explică (pentru JustCosmin):

Buget 2.000 lei*

| JustCosmin a răspuns (pentru stefanvalentinsak):

Uite aici o configuratie: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/641028/
Am ajuns la 2122 Lei, dar am pus doua placute RAM de 4Gb, desigur iti ajunge si 1, dar eu am zis sa fie.

| stefanvalentinsak explică (pentru JustCosmin):

Ms dar parca tot laa acel pc raman pentru ca in magazin e desfacut si nu e acelasi ca ala din link si am vazut ce are in el :4 placi de ram, racire cu lichid, 3 placi video nVIDIA legate cu sli sau cum se cheama sursa de 800w si cam atat am vazut.

7 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Bai frate la asta doar carcasa este vreo 5 milioane la cum arata nu are rost sa dai banii astia pe el.

| stefanvalentinsak explică (pentru tr3ig):

Mda dar are racire cu lichid doua placi video (sli destul de bunicele si mai ales ca sunt 2) are i7 8gb memorie hdd1tb mi se pare desul de bun la pretul asta pentru ca pe alte siteurie vreo 2000 euro

| tr3ig a răspuns (pentru stefanvalentinsak):

Este un i7 de 2, 6; 4 giga de rami nu stiu unde vazusi tu 8thinking iar placilea alea video decat aia dedicata conteaza la calc ailalata nu are nici o treaba pentru ca nu se face crossfire sa zici ca le folosesti pamandoua tu ai mufa de la monitor pe care o bagi ori in aia dedicata ori in cea de pe placa de baza. iar racirea pe lichid nu stiu unde scrie asta ca eu nu vad asa ceva cu toate ca sunt rupt in gura de beat