| MrSeby a întrebat:

FUNDA + VOTG URGENT.Am viermele sasser, iar atunci cand pornesc PC-ul, dupa ce se incarca windowsul se da restart la PC.Am incercat sa il scanez in Safe Mode. Dar cand vrea sa intru in Safe Mode, se incarca driverele PC-ului, iar la urma imi scrie ceva DE GENUL "Press Enter for active LSAA.sus", apas enter, si la urma pc-ul se restarteaza :[. Daca ma poate ajuta cineva as fi recunascator...

Răspuns Câştigător
| tiger010 a răspuns:

Salut.

Ai putea sa-ti descarci un Windows Live CD (pe care sa-l copiezi si sa-l faci bootabil pe cd), dupa care introduci cd-ul in dvd-rom si rulezi direct windows-ul de pe cd happy
Dupa ce windows-ul live cd s-a rulat, bagi o scanare in pc-ul tau!
Recomand o scanare cu Avira / Eset!

PS: Windows-ul Live CD nu o sa-ti afecteze nimic din pc (doar daca tu stergi fisierele din windows-ul de pe hdd) pentru ca el, practic, booteaza si functioneaza direct de pe cd!

Sper ca ti-am fost de folos.

Mult noroc happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viermele şi viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| monstrulet a răspuns:

Si daca nu apesi enter?

| express11 a răspuns:

Norton-norton eraser power-incarca-l-run-foloseste-l

| trololooooo a răspuns:

Eu as zice sa formatezi cu windows xp e foare usor daca vrei instrructiuni ia id meu catabossu18.succes!