| KidOoNh a întrebat:

Fundita Am windows 7 si de fiecare data cand intru pe vreun joc sau aplicatie progran etc... imi apare o fereastra in care trebuie sa imi dau aprobarea ca sa intru in acel program.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Te duci in Control Panel > User Accounts > Change user account control settings > Si tragi de cursorul ala din stanga jos de tot. Restart si asta e.

2 răspunsuri:
| ares8 a răspuns:

Salut.
E ceva normal, asa lucreaza Windows 7. Aceasta functie e conceputa pentru a preveni accesarea unor programe ce pot dauna sistemului. Pe scurt, calculatorul vrea sa se asigure ca cel care aceseaza acea aplicatie e chiar administratorul si stie ce face.
O zi buna!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

DA, e ok şi e foarte BINE : "funcţia" este "preventivă", ca să nu accesezi anumite programe din "greşală"...

Sau te "deranjează" şi vrei s-o "dezactivezi"?