| BOGDAN a întrebat:

Genius 5.1 5050 v1 sau genius 5.1 5050 v2? care credeti ca merita?

4 răspunsuri:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut Bogdan.Din propria experienţă îţi spun că ceva bun ar fi următorul model, şi crede-mă că nu prea sunt diferenţe între cele postate de tine şi acesta: http://profitshare.emag.ro/....../click.php că aici vei beneficia şi de livrare gratuită. Sper să te fi ajutat, îţi urez o zi bună.

| Broadband a răspuns:

Genius 4000 e fleasca, are 100w total pe langa 150w a celor 2 sisteme
eu as alege v2, oricum diferenta mare intre cele 2 nu prea e.

| explorer a răspuns:

Puterea e tot aceiasi numai altfel impartita.
la 5050v1 sw. 75w sat.15w iar la 5050v2 sw.50w sat.20w.
5050v1 este lansat in 2010, iar 5050v2 in 2011.
5050v2 are inbunatatire privind amplificarea (amplificator de clasa D, adica de o clasa foarte buna de bass).
5050v1 si 5050v2 se aud cam la fel. 5050v2 fiind mai nou si cam la acelasi pret cu 5050v1este mai recomandat de achizitionatwinking.

| Florin_Pirvu_1992 a răspuns:

Fratilor cum desfac un genius 5050v2 am rupt si protectia de la difuzr ca era lipita si nu am putut sa o desfac, in spate daca desfac placuta aceea e un placaj difuzorul degeaba ii scot suruburile ca e lipit cu perlandez ...Cum il desfac? ca vreau sa il modofic putin... big grin