| Robert_Florin_1993_Y6LI a întrebat:

Hai noroc baieti si fete, am si eu o intrebare sau mai bine nevoie de un sfat, parere. Am un i3 9100f pe placa de baza gigabyte b365m h impreuna cu 16 gb ram la 2400 Frz momentan am un gtx 1650 si vrea sa o inlocuesc cu un rx 590 ar functiona sau sunt obligat sa ma duc tot pe un gtx?

7 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Functioneaza dar ai grija la consumul placii video care e cam maricel.

| Robert_Florin_1993_Y6LI explică (pentru nicu991):

O sursa de la njoy woden 650 ar fi suficienta?

| nicu991 a răspuns (pentru Robert_Florin_1993_Y6LI):

E arhisuficient. Daca nu e cu suparare, de cand ai sursa respectiva?
Tinand cont de marca, ma face curios fiabilitatea ei in timp.

| Robert_Florin_1993_Y6LI explică (pentru nicu991):

De vreo 2 ani si nu am avut probleme

| nicu991 a răspuns (pentru Robert_Florin_1993_Y6LI):

Super. Mie nu-mi inspira incredere avand in vedere ca e un brand cu "tulpini" romanesti dar cu "radacini" chineze. Dar daca zici c-o ai de atata vreme fara probleme inseamna ca merita.

| Robert_Florin_1993_Y6LI explică (pentru nicu991):

SIncer iti zic acum na dar atunci cand am luat-o vroeam sa iau o sursa mai de buget si bunicica si toti care erau atunci o recomandau. SI am luat-o si na de atunci nu am avut o problema cu ia a functionat brici

| Andresso a răspuns:

Daca ai bani de 5500xt de 8 gb mai bine iei 5500xt-ul, 590-le e un pic mai slab si o generatie mai veche.
Recomand, ca am detinut un 590 si n-am fost multumit fata de un 5500xt care-mi duce si cele mai recente jocuri pe 60fps+ la ultra.