| Nicux1 a întrebat:

Hai noroc!

Problema mea este calculatorul deoarece nu pot rula windows normal. Dupa ce tastez parola imi zice ca profilul nu poate fi incarcat. Dupa ce dau restart imi apar optiunile Safe mode, Safe mode Networking, si Safe mod Compact.Ideea este ca nu stiu cum pot rula din nou windows normal si serios, momentan ma pricep la calulatoare precum un caine se pricepe sa grebleze gradina asa ca am nevoie de un sfat.In plus,inainte sa se intampla asta, caclulatorul se misca cam lent, iar antivirusul nu prea faea fata sau chiar nu mergea.Am inteles ca optiunile astea reprezinta un mod de diagnosticare, dar nu stiu cum trebuie sa ma misc si in ce sens asa ca am nevoie de ceva sfaturi.Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Bănuiesc că e vorba de Windws Xp.Mai mult ca sigur ai contactat un virus.
Remediu
Devirusare externă folosind un antivirus butat de pe cd în genul ăsta:
http://www.avira.com/en/download/product/avira-rescue-system
de unde vei selecta spre download ISO nu exe-ul.
Apoi folosind un calculator scrie ISO-ul pe un Cd și apoi butează cu el la calculatorul tău.
operătia asta se face introducând CD-ul în calculator și când acesta pornește apasă F11 sau F9(depinde de ce placa de bază ai, în majoritatea cazurilor e F11) de unde vei selecta s buteze de pe DVD-rom/CD-rom(vei vedea ca are un nume în genul ax12ef-DVDROM
Uirmeaza pașii de acolo.Succes

| Puffy93 a răspuns:

Daca zici tu ca mergea incet dinainte, probabil ai luat si ceva virusi. Roaga un prieten sa-ti reinstaleze windows-ul iar si ai rezolvat problemawinking

| mirceaneb a răspuns:

Instaleaza windows-ul din nou, eu asa as face in locul tau.