| GandacelScumpicel a întrebat:

Heeei! Am un telefon Allview Alldro P3 cu Android 2.3.5.Intrebarea e:Cum fac printscreen? Ca am incercat mai multe chestii si nu imi iese.Trebuie sa activez ceva, trebuie sa instalez o aplicatie sau nu apas eu bine pe butoane?

Cel mai bun raspuns funda!:*

5 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Când apeşi pe butonul care îţi stinge telefonul, nu îţi apare pe lângă shutdown şi celelalte opţiuni, opţiunea printscreen? Sau screen shot?

| GandacelScumpicel explică (pentru AdiSR):

Nu,ar trebui sa arate?

| AdiSR a răspuns (pentru GandacelScumpicel):

Da... Versiunea mea de Androit este 2.3.7 şi merge să fac screenshot'u

| GandacelScumpicel explică (pentru AdiSR):

S-ar putea sa nu mearga din cauza ca telefonul nu e rootat?

| AdiSR a răspuns (pentru GandacelScumpicel):

N-ar trebui să fie ăsta un motiv. Mai încearcă să ţi apăsat pe tasta care închide telefonul şi tasta volumui(care îl dă mai încet) în acelaşi timp. Vezi dacă merge aşa