| alexandra033 a întrebat:

HEEELP! Mi-a trimis o prietena o carte pe email ca sa nu o mai descarc sa iau virusi.Am descarcat-o de pe email si cand deschid fisierul cu cartea imi apar chestii din astea >&:õvÈ›¥Ðï,¿{‰;^Ý܉V5B±§wôÚƒµcÀ¦ÿ Ο&½›yðã-Ý‘ÕG Trebuie sa deschid cu vreun program anume sau ce se intampla?(Cartea asta nu o am cumparata si m-am gandit sa o citesc pe calculator ca sa nu o mai cumpar)

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Cu ce program ai deschis fisierul? Cred ca acea carte este in format.pdf sau.rar si tu ai deschis-o cu un editor de texte. Daca este.pdf descarca Adobe Reader http://get.adobe.com/reader/ (mai intai debifeaza Yes, install McAfee Security Scan Plus - optional (0.98 MB). Daca e.rar atunci iti trebuie http://www.win-rar.com/download.html

| alexandra033 explică (pentru Eღilia62):

Lam deschis cu notaped si nu am Adobe reader

| Eღilia62 a răspuns (pentru alexandra033):

Da,ma gandeam eu ca l-ai deschis cu notepad.Zi-mi ce extensie are fisierul(de exemplu.doc. docx.ppt.rar.pdf), click dreapta pe el>proprietati.

| alexandra033 explică (pentru Eღilia62):

Pdf

| Eღilia62 a răspuns (pentru alexandra033):

Atunci iti trebuie Adobe Reader.Il descarci de aici http://get.adobe.com/reader,debifezi mai intai "Yes, install McAfee security scan", instalezi si deschizi fisierul cu acest program.

| alexandra033 explică (pentru Eღilia62):

Am reusit mersi mult

| Eღilia62 a răspuns (pentru alexandra033):

Ma bucur winking

7 răspunsuri:
| vladmR a răspuns:

Ce extensie are acel fisier? .exe.doc sau alta~care?