| BogdăneI a întrebat:

Heei.

Am o problema...mi-a spart cineva parola de la Facebook si email-ul. x(

Cum as putea sa imi recuperez contul sau macar sa il blochez? :-s

Astept raspuns :d

Răspuns Câştigător
| Andreeamirabelle a răspuns:

Intra pe site-ul celor de la facebook,la sectiunea HELP,selecteaza "My account had been hacked.(Contul meu a fost compromis.)" si urmeaza pasii de acolo, daca nu mai dispui de acea adresa de ee-mail cu care ai facut fb, o sa iti ceara una alternativa, intre timp vor bloca contul, si ti-l poti recupera cu ajutorul a 3 prieteni pe care ii aveai in lista, ei vor confirma ca esti tu, iti vor trimite niste coduri pe care le primesc ei de la echipa facebook si cand le bagi, in 24 h recuperezi contul.Iti vor da o parola pe care nu o poti folosi decat o data, atentie, deci cum te loghezi prima oara pe fb ii si schimbi parola.Eu insa iti sugerez sa iti recuperezi mai intai e-mailul pentru ca odata recuperat acesta fb va fi floare la ureche.Cand dai sa te loghezi pe mess dai "Am uitat parola." si vei intra automat in sectiunea HELP a yahoo! Daca iti cunosti intrebarea de siguranta/codul postal pe care le-ai pus la id cand l-ai facut, raspunzi la intrebare sau bagi codul si iti recuperezi imediat id.O data recuperat id, atunci cand dai la fb "My account had been hacked." ei te vor intreba daca te pot gasi pe mailul pe care ai facut contul de fb, tu vei spune ca da, si dai mailul.Iti vor trimite un mail pe acea adresa cu un link in care tu trebuie sa intri sa confirmi ca esti tu cea acre ai facut sesizarea, apoi iti vor trimite noua parola de la fb pe e-mail.Succes!:*

| AniBac9991 a răspuns (pentru Andreeamirabelle):

Unde e sectiune HELP?

5 răspunsuri:
| Andreeamirabelle a răspuns:

Nu exista programe de spart id de mess! Oameni buni, nu va mai lasati inselati! Asa-zisele programe de spart id-uri sunt de fapt niste programe pe care daca le luati de la anumite persoane, acestea vor putea sa va acceseze ele insele conturile de pe retelele de socializare si astfel vi se vor compromite toate conturile, inclusiv adresa de e-mail(care o data "sparta", se poate ajunge mai departe la celelalte retele de socializare si parolele pot fi schimbate cu mare usurinta de hacker)...Nu luati de la nimeni astfel de programe!

| roman4ever10 a răspuns:

Daca ti-a "spart" email-ul de pe care ai facut contul de Facebook atunci poate sa modifice parola si nu prea mai ai ce face.Incearca sa-ti schimbi parola contului de Facebook si a email-ului.

| aandreeaaa a răspuns:

Trebuie sa cauti mai multe persoane care sa il blocheze pe facebook.

| Lupu_Alex_1993 a răspuns:

Salut am nevoie de ajutor, nu imi pot recupera contul de facebook pentru ca : nr de la email l-am pierdut si pentru a imi da codul nu am cum sa intru, plus de asta am nevoie de un smartphone pentru a imi recupera fb inapoi sad