| BilliOnaire a întrebat:

Hei. am nevoie de ajutor.deci : calculatorul meu nu mai vrea sa se aprinda si adevarul e ca habar n-am ce are, adica il aprind de la unitate, unitatea merge, adica se aude sursa. dar monitorul nu vrea sa functioneze. am incercat sa fac schimb de monitoare cu celalalt,. dar degeaba, m-am uitat la cabluri, sunt puse bine. unii imi zic ca e de la windows. adica imi aparea ca va expira curand.; acum pe monitor imi apare : NO VIDEO INPUT. ma putetui ajuta?

6 răspunsuri:
| Foca a răspuns:

Salut. No video imput inseamna ca nu primeste semnal de la placa video. Nu are cum sa fie de la windous deoarece daca era tot iti intra in elwinking. Probabil ca placa video iti este arsa scoate si duo la un specialist sa tio probeze nu iti ia mult. Poate nu dai funda happy

| Miяu a răspuns:

Placa video e posibil sa fie arsa... schimb-o...

| Ciprianch28 a răspuns:

Posibil sa se fi ars placa video. du-te cu ea la un electronist sa o masoare.

| yulia_3998 a răspuns:

Si eu am patit asta si a trebuit sa imi reinstalez windows'ul.

funda?laughing

| biancatwt7 a răspuns:

Am avut si eu exact aceiasi problema. L-am dus la reparat si mi-a schimbat placa de baza. m-a costat in jur de 250 lei. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A cazut sistemul de operare, reinstaleaza windows-ul