| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o problema straight face
Am luat un virus, dar nu stiu de unde.
E ca si cum ar fi cineva pe id`ul meu si vorbeste cu amicii din lista. In engleza. Pune intrebari de genu` hi, how are you si dupa aia trimite un link prietenilor.
Eu nici macar nu eram pe mess. M-a anuntat cineva ca primeste mesaje ciudate de la mine. Ce sa fac sa scap de el?

3 răspunsuri:
| adryan88 a răspuns:

Daca mai stii parola de la acel cont si intrebarile care ti le-a pus atunci, incearca sa ti-o schimbi cu una cat mai lunga...aceeasi chestie se intampla si la conturile de facebookwinking

| FenZMihai a răspuns:

Am avut si eu aproape aceeasi problema, doar ca la mine nu vorbea nimeni inainte de a da acel link. Oricum incearca sa-ti instalezi un antivirus mai bun, in cazul in care nu ai downloadeazati Avast, apoi cauta pe net o licenta si iti va merge non-stop(sper sa se rezolve si problema cu messu).In caz contrar incearca sa-ti faci schimbi parola sau sa-ti faci alt Id.

nu stiu sigur daca ai putea si sa iti inchizi contul. Oricum incearca modalitatile astea. Succes!big grin

| Epurescu_Gheorghe_1990 a răspuns:

Descarca kaspersky un antivirus care iti ia tot pc-ul la dezinfectat incearcal e bun