| Mayastoasa a întrebat:

Hei, am o problema cu Retrica. Deci mi-am schimbat telefonul de curand si mi-am pus Retrica, ca pe telul vechi. Pe asta cand fac o poza se salveaza in galeria Retrica, dar problema e ca se salveaza automat si in galeria telefonului. Pe telul vechi aveam o setare sa nu se salveze decat in galeria retrica, dar pe asta nu mai e optiunea. Cum sa fac ca pozele sa se salveze doar in galeria retrica? Dau funda love struck

1 răspuns:
| vladst1 a răspuns:

Nu cred ca poti. Telefonul vechi era probabil mai putin "destept", si nu incerca sa caute fotografii si in alte foldere din memoria interna a telefonului tau. Normal se salveaza in folderul dedicat aplicatiei, dar cum telefonul nou este putin mai "destept", iti analizeaza tot telefonul, in cautarea de fotografii.