| metalhead999 a întrebat:

Hei. Am router HG658 de la Romtelecom. Wireless-ul funcționează corect, dar dacă încerc să conectez un cablu la calculator și router, led-ul nu se aprinde și spune că este neconectat. Ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Din cate stiu nu pierzi setarile, ele sunt facute de cei de la Telekom! Ii poti suna sa-ti restarteze portul!

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Pentru internet prin cablu trebuie sa folosesti primele doua porturi (1si2), restul trebuie setate pentru a merge netul pe ele. Il poti reseta, tine apasat pana se sting ledurile (are pe spate un orificiu / merge cu o agrafa).

| metalhead999 explică (pentru valentin75):

Şi dacă îl resetez, nu se pierde tot? Adică va trebui să fac setările pentru Wi-Fi etc. din nou. Nu?

| valentin75 a răspuns (pentru metalhead999):

Salut! Din cate stiu nu pierzi setarile, ele sunt facute de cei de la Telekom! Ii poti suna sa-ti restarteze portul!

| Avram_Silviu_1972 a răspuns:

Încearcă alta intrare. daca nu merge mai vb.