| denice1803 a întrebat:

Hei.Am si eu o problema cu cardul de memorie al telefonului.De ceva timp dupa ce adaug o melodie si deconctez telefonul de la usb, brusc, dispare melodia din telefon.Am formatat cardul in speranta ca isi va reveni, insa fara succes...Tin sa mentionez ca telefonul este un LG.Stie cineva despre ce ar putea fi vorba? Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Din pacate, singura solutie pentru tine e sa il duci la un service de telefoane, acolo ti-l formateaza,, altfel,, ca sa zic asa. Dar gandeste pe de o parte ca e 20 de lei un card de 4 gb nou, si daca il duci la service cam aceeasi suma dai. asa ca ar fi mai rentabil sa iti iei alt card, parerea mea. depinde si de unde esti...

7 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Cardul este Kingmax cumva?

| denice1803 explică (pentru andreutz):

Nu... scrie doar microSD 2 gb...

| andreutz a răspuns:

Pai bine, micro sd este tipul de card, dar altceva nu mai scrie nimic? Adica firma respectiva. Si ai incercat sa formatezi cardul din pc? adica sa il pui intr-un card reader?

| denice1803 explică (pentru andreutz):

Nu,numai scrie nimic altceva pe el.Si da l-am formatat si din pc si nu ma lasa. cand il bagam inapoi in tel tot erau melodiile si pozele pe el.

| denice1803 explică (pentru andreutz):

l-am formatat din tel, am sters tot de pe el, apoi cand am incercat sa bag aceleasi melodii nu le mai vedea dupa ce scoteam usb-u abia pot baga cateva melodii cand are el chef sa zic asa...

| denice1803 explică (pentru andreutz):

Tocmai asta am si facut. mi-am comandat de pe eMAG unul noulaughingbig grin

| andreutz a răspuns (pentru denice1803):

Din pacate, singura solutie pentru tine e sa il duci la un service de telefoane, acolo ti-l formateaza,, altfel,, ca sa zic asa. Dar gandeste pe de o parte ca e 20 de lei un card de 4 gb nou, si daca il duci la service cam aceeasi suma dai. asa ca ar fi mai rentabil sa iti iei alt card, parerea mea. depinde si de unde esti...

| denice1803 explică:

Nup. pe el scrie ceva de genu microSD 2 gb.thinking