Întrebare recomandată | Jipa95 a întrebat:

Hei! Am si eu o problema. De la un timp atunci cand vreau sa accesez fb, sa intru sa-mi citesc mailurile si pe cateva alte site-uri pe care intru, imi scrie urmatoarea chestie : "Această pagină web nu este disponibilă"
Tin sa precizez ca internetul imi merge pe alte site-uri, sau daca fac un downloand n-am probleme. M-am gandit ca problema poate veni de la router de-mi da acea eroare, si nu am idee ce ar putea fi.

5 răspunsuri:
| ChrystianSandu a răspuns:

Sau poate e un virus... happy Verifică fisierul cu adresele blocate din System32 (cauta internet numele fisierului) si verifica daca FaceBook-ul este acolo. Da un Download la anti-virus.

| Jipa95 explică (pentru ChrystianSandu):

Problema imi vine din router, n-am probleme cu pc-ul :/

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Jipa95):

Da, am patit si eu asta de ieri pana azi la 12. Ciudat.

| Jipa95 explică (pentru SilviaDulcik):

Am gasit buba happy
Local area connection->IpV4, iar la dns era sa obtina adresa automat. Am pus eu la use the following dns la prima 8.8.8.8, iar la a2-a 8.8.4.4 si vad ca nu mai face asa deocamdata happy Incearca si tu daca mai intampini problema.
Chiar si asa inainte era pe dns automat, nu aveam problema asta, dar tin sa cred cu tarie ca nu e din router, ci mai degraba de la provider ( telekom )

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Jipa95):

La mine s-a rezolvat, mai mult ca sigur a fost de la server de la UPC.