| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Am si eu o problema la computer. Cand il deschid timp de doua ore merge totul foarte bine, browser-ul, programele etc. dupa acest interval de timp, se blocheaza paginile web si trebuie s astept ceva ca sa mearga din nou. Mai ales daca vizionez si un film online trebuie sa dau restart page ca sa mearga fara intrerupere. Si cand se blocheaza pagina imi spune ceva gen ca ar fi o eroare de la plugin. De scanat, l-am scanat. De curatat browser-ul, il curat saptamanal dar nu stiu ce poate cauza aceasta "incetinire". Daca inchid pagina web si dupa o redeschid, imi merge bine.
Un sfat ceva?

37 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Probabil se inclazeste cpu de asta, trebuie curatat de praf bine la cooler, descarca aida vezi temperatura din el, plugin ar fi flash player care mai face figuri asta stiu si eu

desigur cea mai buna recomandare o reinstalare de windows de la zero si vazut cpu/ram/placa video /temperatura cum sta treaba

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da, flash player face figuri. In rest computerul merge bine, nu am probleme.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Dezinstaleaza flash player si reinstaleaza-l iar, intre timp du-te in c vezi se fie sters de tot

| gelu1970 a răspuns:

Buna. tu esti vecina catelului maltratat de un animal.
ceea ce ti se intampla la pc poate sa fie cauza temperaturii. ai curatat pc in ultimele luni?
ai renovat pasta termica?
eu as incepe prin a face asta.
apoi daca persista problema trebuie sa iei in considerare alte eventuale cauze.
adwcleaner iti curata browserele. e un program bun si il recomand.
malwarebytes free de asemenea e bine sa il rulezi.
PS: nu sunt virusi. trebuie sa intelegi ca nu toti ce iti raspund sunt nenorociti ce vor sa faca rau.

| Florentina9210 explică (pentru gelu1970):

Da, eu sunt. E nebuna, n-ai cu cine sa discuti!
Malwarebytes folosesc de doi ani. Stiu, doar ca eu am glumit cu tipul respectiv.

| gelu1970 a răspuns (pentru Florentina9210):

Ok. poti sa monitorizezi temperatura pc. foloseste pc ca de obicei si cand vezi ca incepe sa se blocheze vezi ce temperaturi are procesor, placa, hdd. speccy free e o optiune.
aparte, daca vrei si ai incredere, instalezi team si ma uit sa vad cum il ai configurat. pc-ul.

| Florentina9210 explică (pentru gelu1970):

E in regula, ma descurc, eu voiam doar un sfat. Multumesc mult!

| gelu1970 a răspuns (pentru Florentina9210):

Pentru nimic. esti binevenita. o seara buna.

| Florentina9210 explică (pentru gelu1970):

La fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

Descarca programelul de mai sus, scaneaza, e anumea pentru asa ceva. Poate iti merge :D

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Maa? poate imi dai virusi sa descarc. Glumesc. O sa incerc si cu acest program.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Pentru virusi recomand malwarebytes

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

laughing poate sunt virusi si aia smug

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Nu te mai da destept! Crezi ca eu nu stiu, doar pentru ca sunt fata? Am si eu cateva cunostinte, nu sunt asa ''bata'', cum ma crezi. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Glumeam!

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Nesuferitule!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Http://newsite.naturalhealingomaha.com/......Monkey.jpg
What? What? Did you say something? :s

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Era sa zic eu ceva acum...numai!

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Ai tupeu sa imi zici asta, nu gluma!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Https://www.youtube.com/watch?v=5JcBcDRRGO0

I think you're dreaming :s

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

No ***! :3

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

You son of a b****! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Http://www.gannett-cdn.com/......588321.jpg

Asta e! L-ai suparat.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Daca ai stii unde ma doare... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce browser folosesti? Incarca sa vezi daca procesorul nu este cumva la 100%, poti vedea asta intrand in task manager la performance. Ia-ti de aici cel mai recent Adobe flash player https://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/ poate fi si din cauza lui.

| NyctophobicGhost a răspuns:

Inca putin si dadeai cu var prin casa pentru o nimica toata.
Sterge Cached Web Content.Vezi google, iti zice cum sa faci asta.

| HDReady a răspuns:

Incearca sa-l dezinstalezi, dai restart la PC si dupa aceea il reinstalezi

| Florentina9210 explică (pentru HDReady):

Exact asta voi face!

| HDReady a răspuns (pentru Florentina9210):

Ai rezolvat?

| Florentina9210 explică (pentru HDReady):

Da.

| HDReady a răspuns (pentru Florentina9210):

Care a fost problema? big grin

| Florentina9210 explică (pentru HDReady):

De la plugin. happy

| HDReady a răspuns:

Ok happy