| Aniana111 a întrebat:

Hei! Am un calculator si doar ce i-a fost resetat windows-ul si acum nu stiu ce are dar se vede foarte mic ecranul si in partea dreapta si in partea de sus e o dunga negra lunga adica pur si simplu ecranul este mai mic. Cum repar asta? Dau funda happy

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Depinde ce windows ai, dar du-te pe desktop (oriunde), click dreapta si ori "screen resolution", ori ai Proprietati-screen resolution. O alegi pe cea "recommended-recomandata sau cea mai mare (vezi si ce monitor ai-patrat sau dreptungiular) o sa-ti arate acolo.

| GhostRider02 a răspuns:

Vezi la setarile de la monitor.ai acolo luminiozitate marire, micsorare etc.