| iflirius a întrebat:

Hei! Dacă mi-am uitat parola de deblocare a telefonului, o pot schimba și altfel, fără să intru pe contul google? Am un Samsung galaxy pocket. Nu ma lasa sa imi accesez contul google pe telefon, imi sterge mereu parola si zice ca e incorecta desi pe pc merge. Pot sa o schimb altfel? sau pot sa fac orice altceva ca sa pot folosi din nou telefonul?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Stinge telefonul
Apasa si tine apasate butoanele Volum Up(sus) + Butonul Home(Butonul de meniu) simultan si apoi ultimul apasa si tine apasat alaturi de cele 2 si butonul Power(butonul de aprindere)
Tine-le apasate pana telefonul intra intr-un meniu cu multe optiuni, cu ajutorul butoanelor de meniu coboara la optiunea wipe data / factory reset si selecteaza-o cu butonul Meniu, apoi selecteaza Yes - delete all user data, telefonul se va intoarce la meniul initial
Acum mai selecteaza doar Reboot device/system now si gata, va porni fara model de deblocare/parola de deblocare.

2 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Da,se poate rezolva prin hard-reset, dar pierzi tot ce ai instalat/salvat pe telefon(nu si pe card).

| mihai69 a răspuns:

Sau instalezi pe PC SRS one click root for Android - are un buton „tool", iar printre aceste unelte are și opțiunea de resetare a parolei. Nu pierzi nicio dată, nimic.