| andreyanul a întrebat:

Hei imi spuneti va rog cum sa butez un stick USB de pe windows, si pe care sa pun Linux (Ubuntu)?

Răspuns Câştigător
| DeidaraXR1 a răspuns:

Iti pui respectivul OS pe stick si il bagi in PC. Dai un restart si intrii in Boot Menu(de obicei pe tasta F11 inainte de aia cu Starting Windows). Aici iti apare DVD-drive-ul, HDD-ul, Floppy Disk-ul si USB STICK 2.0(sau ceva de genu). Dai pe ala cu USB... si ar trebui sa iti intre instalerul de la Linux.

1 răspuns: