| NituAlexander2000 a întrebat:

Hei lume! Cine stie cum as putea sa imi extind memoria RAM fara sa inlocuiesc RAMI? Va rog mult de tot!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Din păcate nu poţi.

| 4ndr33y a răspuns:

Daca au windows 7 sau vista, baga un stick de cel putin 2 GB, in Computer dai proprietati pe el iar sus dai clic pe ReadyBoost. In ready boost, bifezi Dedicate this device to ReadyBoost, stickul va fi folosit ca ram

| NituAlexander2000 explică (pentru 4ndr33y):

Pe Xp nu merge?
Si daca incerc o sa adauge 2 GB sau 1 GB?

| 4ndr33y a răspuns (pentru NituAlexander2000):

Nu o sa adauge RAM in adevaratul sens al cuvantului dar o sa-ti imbunatateasca performantele folosint stickul ca RAM. Stickul are timp foarte rapid de acces pe langa Hard Disk iar fisierul pagefile unde este bufferul windowsului e muntat de pe hard pe stick iar asta imbunatateste simtitor performanta, acum nu te astepta la minuni. Merge si pe XP dar trebuie sa ai cunostinte mai avansate.