| inconscient a întrebat:

Hei, mă puteţi ajuta cu ceva? Acum două săptămâni mi-am instalat Norton Antivirus de la Romtelecom, după ce Avast!-ul a expirat. L-am activat atunci, dar în fiecare zi îmi spunea să îl activez şi am ignorat mesajul. Astăzi am observat că nu mai funcţionează, iar laptop-ul meu e neprotejat acum. Am încercat să îl activez, dar m-a dus la o fereastră unde trebuia să cumpăr licenţe şi nu mai ştiu ce.
Ce să fac? Tatăl meu e la serviciu şi nu îl pot deranja, dar nici nu vreau să îmi virusez laptop-ul.

9 răspunsuri:
| TelekomRO a răspuns:

Gasiti aici tutorialul de activare pentru NAV achizitionat de la Romtelecom https://www.youtube.com/watch?v=MQ6KyFu2t_U - pentru suport suplimentar, apelati 1930 gratuit din reteaua Romtelecom. Toate cele bune.

| K0sti a răspuns:

Aia crezi tu ca l-ai activat! Daca-l activai, nu mai tipa ca e neactivat!

| AlexL28 a răspuns:

WTF, Avast are o versiune free pe care o poti folosi pentru totdeauna, doar ca e mai limitata ca si cea completa, pentru care trebuie licenta. Downloadeaza iar Avast si fa-ti cont, asa poti folosi versiunea free cat vrei tu, fiindca are licensa freeware, nu e demo sau trial

| Elenana a răspuns:

Nu ti-l virusezi daca e o chestiune temporala ai grija pe ce site-uri umblii in acest timp sa nu deschizi unele link-uri de pe facebook ca s-ar putea sa aiba virusi si eu am avut de la romtelecom si plateam 1 euro pe luna dar nu e foarte bun eu iti sugerezi sa-ti descarci de pe internet Avast sau ESET pentru ca sunt foarte bune avastul e gratuit 30 de zile si dupa tot in descarci daca vrei o versiune gratis oricum nu ti se viruseaza pc-ul asa repede daca ai grija pe ce site-uri umbli

| K0sti a răspuns (pentru Elenana):

Temporala? Ia vezi ce inseamna!

| Elenana a răspuns (pentru K0sti):

;,Temporara,, ma grabeam cand am scris raspunsul happy

| K0sti a răspuns (pentru Elenana):

happy Caftealaaaaa!

| Elenana a răspuns (pentru K0sti):

Trebuie si din asta laughing happy

| K0sti a răspuns (pentru Elenana):

Eu sper sa nu! happy