| Cici4Mici a întrebat:

Am intrat pe facebook si mi-a aparut asta : It looks like your computer is being affected by malware. We’ll help you fix the problem to keep your account secure and prevent malware from spreading to friends.
Malware is software that tries to steal personal information and causes problems when you use Facebook. Clicking or sharing links that contain spam can give your computer malware.
Dupa aceea ma pune sa descarc un program, sa-l descarc?

11 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cici pe ce lume traiesti nene? Pune mana si scaneaza calculatorul ca ai virusi! Pune un Kaspersky sau Bitdefender!

| gelu1970 a răspuns:

Nu face prostia sa instalezi nimic.

| halogen001 a răspuns:

Nu instala nimic, Paginile de net nu sunt antivirusuri sa-ti spuna cand ai si cand nu ai virusuri - e reclama happy

| Cici4Mici explică (pentru halogen001):

Dar nu ma mai lasa sa ma conectez pe facebook

| halogen001 a răspuns (pentru Cici4Mici):

In functie de ce browser ai, poti reseta browserul la setarile initiale, poti sterge toate cookies, poti vedea ce add-ons sunt active si cele care nu sunt bune le opresti. Alta solutie e sa schimbi browserul - alegi dintre firefox, opera, chrome, maxthon sau altele. Daca nici dupa schimbarea browserului nu te poti conecta pe fb, atunci instalezi un antimalware sau antivirus si dai o scanare.

| fiara14 a răspuns:

Da-mi linkul pagini la care te redirictioneaza si iti zic

| Cici4Mici explică (pentru fiara14):

F-Secure Online Scanner.

| fiara14 a răspuns (pentru Cici4Mici):

Nu il instala e doar o reclama inchideo si incearca sa intri pe facebook daca nu merge dai o scanare la pc daca nici asta nu merge anunta-ma si iti dau eu un program

| Cici4Mici explică (pentru fiara14):

Nu merge.

| fiara14 a răspuns (pentru Cici4Mici):

Instaleaza ad muncher o sa iti blocheze toate pop-urile

| Cici4Mici explică (pentru fiara14):

Ok. Incerc acum