| Cataa9 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Am o problema cu un folder care nu il pot sterge deoarece cand incerc asta, imi spune : The directory is not empty.
Am incercat sa sterg si fisierul care era in folder insa daca intru iar in folder fisierul e tot acolo.
Alte raspunsuri de pe TPU au fost cu " incearca programul Unlocker si o sa mearga", insa la mine tot nu s-a rezolvat.
Ce pot sa fac?
Funda!

Răspuns Câştigător
| Tlbi a răspuns:

L-ai lasat la murat sau ce?! baga folderul in I0bit Unlocker si apoi da-i delete de acolo, functioneaza 100%! ai nevoie de un tutorial pentru utilizare?!

Uite si tutorialul: http://xux.ro/cum-stergi-un-fisier-folder-care-nu-se-lasa-sters/

7 răspunsuri:
| ShiNee a răspuns:

Probabil era un fisier ascuns acolo... trebuia fara nici un fel de program sa te duci in control panel->folder options->view->show hidden files and folders. Stiu ca ai rezolvat problema dar vroiam sa te invat pe viitor. happy

| aandreutsaa a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat asa si l-am lasat asa pana a doua zi si apoi s-a putut stergehee hee

| Cataa9 explică (pentru aandreutsaa):

Si eu am crezut ca o sa mearga asa, insa de o saptamana imi tot face asa. rolling eyes

| Cataa9 explică (pentru Tlbi):

Nu am nevoie, mersi mult! big grin

| Tlbi a răspuns (pentru Cataa9):

Ma bucur ca ai rezolvat, cu placere! big grin

| Tlbi a răspuns (pentru aandreutsaa):

L-ai lasat la murat sau ce?! baga folderul in I0bit Unlocker si apoi da-i delete de acolo, functioneaza 100%! ai nevoie de un tutorial pentru utilizare?!

Uite si tutorialul: http://xux.ro/cum-stergi-un-fisier-folder-care-nu-se-lasa-sters/

| octrta a răspuns:

Poate ca ti deschisa vreo aplicatie din folderul ala, si de asta nu-ti merge.
Sau poate e vreun program din ala care nu se sterge (am si eu vreo cateva din astea).
Bafta.
PS: Daca tot nu merge nu-ti mai bate capul degeaba, la urma urmei nu cred ca ocupa asa mult pe hard disk.
PPS: Daca ai chef, formateaza-ti windowsul (sau ce OS folosesti) happy