| JustMeBăi a întrebat:

Am o mare problema! Cand deschid p. c.'ul, se incarca, dar la un moment dat o ia de la capat, si tot asa si nu merge deschis.crying Inainte nu mergea inchis pe orice buton apasam, se deschidea din nou, asa ca il inchideam din butonul din spatele unitatii. Mai de mult am dat sa stearga fisierele/dosarele inutile din C, si mi-a sters destul de multe(am facut loc in C, si mi-a dat vreo 3 Gb). Windows'ul am incercat sa'l reinstalez, da' ciuci', ca nu vrea sa se deschidastraight face, oare s-a stricat vreo piesa din unitate, ceva? Ce pot sa fac?straight face

P. S.: Sunt pe computer'ul verisorului meu.winking

9 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

DA tu ce stii ca trebuie sters din C? Adica mai exact ce fisiere? Eu unul nu stiu daca am avut fisiere de sters in afara de temporale.Nimic din C nu se sterge.Singura solutie daca mai poti deschide odata windowsul este sa-ti salvezi ce ai pe acolo si sa reinstalezi. Daca nu poti sa-l pornesti incerci sa-l pornesti in safe mode, cu F8 sau F6 nu mai stiu exact.Succes!

| jabiilord a răspuns:

Daca nu se mai aprinde deloc e posibil sa ia sursa arsa.
daca se aprinde si nu intra in sistemul de operare e posibil sa fi luat vreun virus sau nu ai instalat sistemul de operare bine iar in cazul acesta cred ca ar fi bine venita o reinstalare.
De asemnea de la atatea opriri din spate e posibil sa ai probleme si cu hard disk- ul dar doar 30%.
Daca vrei sa stii mai multe despre calculatoare uite aici un site cu tutoriale pc: http://www.tutorialepc.ro

Răspuns utilizator avertizat
| misu_3228 a răspuns:

Schimba sursa de tensiune! de acolo provine restartarea continua!

| Diiiia a răspuns:

Du-te la un profesionist si o sa iti zica el

| darielle a răspuns:

Daca asa face inseamna ca pc nu mai poata sa incarce Windows-ul din cauza unui virus si trebuie reinstalat windows-ul de catre un expert care are CD si poate se va rezolva problema. Funda pls!

| Bl0w a răspuns:

Pai daca nu a mai mers de cand ai sters fisierele "inutile" din C inseamna ca ai sters vreun document din Windows. Cel mai bine e sa il duci la cineva care se pricepe sau la un service

| andrei a răspuns:

Rebuie reinstalat windows'ul!

daca zici ca nu merge cred ca trebuie chemat un specialist ca asa mi se intampla si mie!

| Cyockky a răspuns:

Asa face si al meu, cand il deschid isi tot da restart. Curata`l de praf, si du`l la cineva care se pricepe.