| divant a întrebat:

Hei TPU.
Am o problema cu telefonul meu. Când ma suna cineva nu se aude deloc chiar daca sonorul e la maxim?
Vreo solutie afara de al duce la reparat? (Am încercat sa il repornesc/sa scot bateria)

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Vezi daca poti sa vorbesti la telefon pe difuzor (speaker) daca merge inseamna ca este stricata boxa de apeluri a telefonului, aia de deasupra ecranului de unde ar trebui sa se auda cand tii telefonul la ureche.

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Poate e dusa boxa, pe muzica iti merge se aude?

| divant explică (pentru DrGoogle):

Da... ca sa ascult muzica merge

| Alexul99 a răspuns (pentru divant):

Vezi daca poti sa vorbesti la telefon pe difuzor (speaker) daca merge inseamna ca este stricata boxa de apeluri a telefonului, aia de deasupra ecranului de unde ar trebui sa se auda cand tii telefonul la ureche.