| Angeliquex3 a întrebat:

Hei TPU, am o problema. De fiecare data cand accesez browserul, dupa 5-10 min apare "sesiunea browserului s-a incheiat neasteptat" si se duce inapoi la pagina de start, nu mai pot sa reiau de unde am ramas. De ce se intampla asta, si cum pot remedia? Multumesc anticipat, funda.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

E un browser creat de cei de la samsung.Probabil că eroarea survine de la conexiunea de intenet care nu prea e stabilă. Smart TV-urile astea sunt pretențioase la calitatea semnalului și pachetelor trimise de ruter-e, că e vorba de streaming.
Succes

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De ce browser de internet e vorba?

| Angeliquex3 explică (pentru DeyCj):

Pai problema este la televizor. Am televizor Samsung Smart Tv generatia 7, in principiu il folosesc pentru a ma uita la filme, iar acesta se intrerupe dupa 10 min de la vizionare si nu ma pot intoarce la pagina respectiva. La Smart Hub scrie doar Browser Web, nu imi dau seama despre care e vorba.

| DeyCj a răspuns (pentru Angeliquex3):

E un browser creat de cei de la samsung.Probabil că eroarea survine de la conexiunea de intenet care nu prea e stabilă. Smart TV-urile astea sunt pretențioase la calitatea semnalului și pachetelor trimise de ruter-e, că e vorba de streaming.
Succes

| Eduarrdinno a răspuns:

Stai asa ca nu mai inteleg. Aceasta problema o ai pe PC sau pe SMART TV?
Daca problema este pe PC schimba Browser-ul si baga-ti Opera, este cel mai bun. Eu pe acesta il folosesc si merge perfect.
Daca problema este pe SMART TV du-l la garantie sau schimba-i sistemul de operare. Intra pe pagina producatorului si trimite-le un E-mail cu ce problema ai si sa-ti dea o alta versiune de soft si instructiunile de instalare a softului. Bafta!
Funda?