| youlooser a întrebat:

Hei tpu.Am o problema la PC. Acesta nu porneste...adica porneste 1 secunda ...sta inchis 2 secunde si porneste iar...si tot asa.
Care ar fi cauza?

Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuie sa verifici componentele, deoarece macar una din ele e defecta(ma gandesc pe moment la gpu/ram, dar poate sa fie si altceva).

| Sephyroth a răspuns:

I-ai facut ceva in ultimul timp? Gen vreo schimbare, un overclock, un adaos?

| InoueOrihime a răspuns:

Probabil o problema la Hard Disck.

| untu a răspuns (pentru InoueOrihime):

Exact,trebuie schimbat HDD-ul cu unul nou!

| youlooser explică:

Am win 8 si cred ca si-a dat update sau ceva....si cand am vrut sa il deschid (cam dupa 2 ore) a aparut problema

| youlooser explică:

Am rezolvat.Era de la sursa.

| Soundwave214 a răspuns:

S-ar putea ca ai probleme la placa de paza... Nu poate sa incarce "Startup-ul" care pornese Windows-ul. In cel mai bun caz incearca sa scoti sursa din priza si sa o deconectezi de la placa de baza (Ca sa nu te curentezi)... Apoi sa o re conectezi la placa de baza si sa incerci sa il pornesti din nou. Si laptop-ul meu mai face asa, dupa ce imi "daruieste" un "bluescreen". Ii scot bateria, il las 1-2 minute si dupa merge iarasi ca inainte.