| n0name_3512 a întrebat:

Am o problema. mi am luat recent un telefon samsung GT-S5230 si am bagat un card microSD. ideea e ca nu imi apare nicaieri nici un fisier legat de card si am incercat sa scot niste poze de pe el chiar si cu bluetoothul de pe netbook.si chiar si cu usb'ul, dar nu a mers.Va rog ajuta ti ma.

3 răspunsuri:
| Houstain a răspuns:

Şi eu am acelaşi telefon şi am un card microSD.Eu cred că, ori cardul microSD este defect, ori telefonul s-ar putea să aibă vreo problemă.Ai încercat să restartezi telefonul? Sau să mai bagi încă o dată cardul în telefon, poate nu l-ai băgat cu partea corectă.
O ultimă întrebare, dacă bagi un card de memorie, îţi apare o iconiţă ca asta:
http://i.imgur.com/hgaBV.png
Ţie îţi apare cu alb sau cu negru? Dacă îţi apare cu negru, înseamnă că telefonul nu recunoaşte cardul.
P.S.:Acea iconiţă este în linia unde este arătat şi semnalul telefonului, ora etc.

| DandYgiRL18 a răspuns:

Pai e o intrebare inteligenta.Eu am un telefon Lg Cookie Fresh Pink.Sunt fata.Am si eu card in el si am o gramada de poze si muzica dar, faza e ca numi apar decat lucrurile care le-am pus prin usb in card in schimb pozele primite si facute si melodiile... nimic!

| ColorWorldFantezi a răspuns:

Nu stiu nu am idee.Cred ca nu e compatibil cardul chiar nu am idee scuze Sau pur si simplu e vreo defectiune la el sad