| Stefan_Cristian_1971 a întrebat:

Hei TPU, am și eu o problema. când las telefonul peste noapte sau cand îl închid, este totul perfect, a doua zi, când îl deschid îmi apare SIM LIPSA sau niciun semnal..Deși am sim sau semnal... Când îl restartez, nu merge, după 5 încercări + merge a l repara.

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Scoate cartela, si razuie contactele cu lama unui cutit, USOR... pana obtii luciu metalic, apoi sufla/curata bine FARA sa pui mainile pe contacte (cu o pensula, cu o bucata de hartie igenica), si apoi pune-o inapoi, daca tot nu merge atunci service/schimbat telefonul (inseamna ca si contactele din telefon au nevoie de "tratament" si acolo nu poti singur), in orice caz, nu mai schimba cartela prea des (erau care aveau 2 cartele si le schimbau in functie de ce nr. de tel aveau nevoie la un moment dat)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Am patit la fel. Se demagnetizeaza cartela. Nu prea stiu exact cum se rezolva, dar eu am schimbat si telefonul si cartela. Sper ca tu sa poti repara. Sa ai o zi buna.