| Ioana_Nita_1997 a întrebat:

Am un laptop Asus Eee PC si timp de 5 zile a mers doar ca, intr-o zi ma jucam tomb raider chronicles si am apasat pe alt ca sa sar, si dupa s-a facut ecranul negru si cand s-a deschis, ecranul era cu susul in jos, i-am dat restart si tot cu susul in jos era, plus ca ecranu era mare in loc sa fie la marimea potrivita sad Stie cineva ce a cauzat problema? Trebuie sa ii reinstalez ceva? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Nicolae_Mario_2000 a răspuns:

Dacă ai Windows 7 încearcă să faci
click dreapta pe desktop şi mergi pe "screen resolution" şi de acolo la "Orientation" schimbi orientarea imaginii.

| Ioana_Nita_1997 explică (pentru Nicolae_Mario_2000):

Multumesc, am intrat acolo si i-am dat landscape si am umblat si la screen resolution, am reusit sa il fac sa arate ca inainte, multumesc mult happy

| Nicolae_Mario_2000 a răspuns (pentru Ioana_Nita_1997):

Cu placere!

7 răspunsuri:
| Ioana_Nita_1997 explică:

Sunt pe windows 7, am intrat la screen resolution, si la orientation sunt.pe landscape (flipped), trebuie sa aleg landscape fara flipped?

| Der0z a răspuns:

Nu pare o problemă prea mare. Du-l doar la un service GSM, o să îți rezolve rapid problema și o să te poți bucura iar de laptop-ul tău! Legat de preț, nu poate costa chiar mult.

| K0sti a răspuns (pentru Der0z):

GSM? Pai e telefon sau laptop?

| Der0z a răspuns (pentru K0sti):

Da, e laptop._.

| K0sti a răspuns (pentru Der0z):

Bravo! Si atunci ce sa caute cu el la GSM (telefoane)?