| 123Mihai123 a întrebat:

Hei TPU, am Windows 10 si fara sa fiu intrat in absolut nimic imi ocupa la memory 30-40 % asa degeaba, daca mai intru si intr-un joc chiar daca nu are cerinte mari imi ocupa 70% +!
uitati aici poza:http://prntscr.com/igycj5
Tin sa mentionez ca am 4GB Ram, placa video Nvidia GT 710 si i5

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Eu am 47% din 6GB Ram cu firefox deschis si cred ca e normal asa. Cand aveam windows 7 sau 8, memoria era mai libera. Presupun ca asa e in windows 10.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Asa este, nu e normal asa ceva, poate ai pc virusat sau ai foarte multe programe instalate... in locul tau as reinstala windows si sa fi atent pe ce site-uri intri ca unele iti folosesc resursele pc-ului fara ca tu sa stii! Foloseste un program antivirus iar windows-ul sa fie mereu actualizat la zi! Bafta!