| mamasiita a întrebat:

buna vreau sa ma ajutati si pe mine cu ceva.am si eu o tableta evolio si am cam zgariato. exista vreo solutie care acopara zgarietura? dau funda la cine imi da raspunsul intr-o ora

4 răspunsuri:
| bobik91 a răspuns:

In niciun caz nu o sa poti acoperi zgarietura de pe ecran. daca puneai si tu o folie nu pateai asa. oricum intra pe http://tonuri-apel.com si descarca cel mai potrivit ton de apel pentru telefonul tau, nu o sa mai fi asa trista :P

| mamasiita explică:

Am auzit de displex display touchscreen e eficient?

| IIxGriimZz a răspuns:

Nu ai cum sa acoperi zgarieturile daca e pe Ecran nu ai cum daca e pe spate dai si tu cu pixul ala care facea reclama acum ceva timp la masini erea un pix care dadeai pe masina la portiera se ducea zgarietura.

| TheShadows a răspuns:

Iti cumperi o folie pentru ecran calitativa ( nu orice jaf de la Obor ) si procedezi in felul urmator:
Iei o sticla cu pulverizator (sticla de la solutia de spalat geamuri) si o speli bine de tot, dupa care o umpli cu apa. Pui pe masa folia cu partea adeziva in sus si tableta cu ecranul in sus si pulverizezi pe fiecare cat sa vezi picaturi ca roua pe ele ( deci sa nu fie cetoase dar nici sa nu
curga apa de pe ele ). Dupa asta pui folia cu partea adeziva peste ecran (fara sa scuturi apa) si scoti apa in exces si bulele de aer cu un card, ceva. Cu un servetel stergi apa in exces - nu te ingrijora, nu i se intampla nimic aparatului. Il lasi putin sa se lipeasca si la final apa va acoperi zgarietura - va fi practic invizibila.