| Ionut2143 a întrebat:

Ce program as putea folosi sa fac un ziar? Am de facut un proiect sub forma de ziar. Intre scris sa pun si poze,deci sa arata exact ca un ziar. Nu ma ajutati va rog cu niste idei, cum as putea realiza acest proiect. ceva programe specifice?
Multumesc frumos!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Word e suficient

| doctorandus a răspuns:

QuarkXPress.

| suffarstar a răspuns:

Salut. Poți folosi Picasa,asta în cazul în care ai pozele gata făcute, tu doar să le iei și să le așezi. Dacă nu, le poți face într-un alt program (Powerpoint, Word, chiar și Paint e folositor aici) și apoi le copiezi și le așezi în Picasa exact ca într-o pagină de ziar. Baftă!

| Ionut2143 explică (pentru suffarstar):

Si in Picasa pot structura cu scris si poze?

| Ionut2143 explică (pentru suffarstar):

Ceva de genul ar trebui sa arata si am meu
http://languages.ulim.md/......%20III.pdf
Se poate realiza in programul ala?

| suffarstar a răspuns (pentru Ionut2143):

Hmmm,încearcă mai bine cu word. E cam mult scris.

| Ionut2143 explică (pentru suffarstar):

Vad ca te stii cu astea, nu ma poti ajuta, daca te rog frumos cu titlul ziarului, sa il modelezi frumos in photoshop sau eu stiu unde... "Cronica sportului de elită".

| suffarstar a răspuns (pentru Ionut2143):

Http://fisierulmeu.ro/67VMIW16I9H8/titlu-bmp.html
Sper să-ți fie de ajutor, cam așa au gazetele titlurile.;)

| Ionut2143 explică (pentru suffarstar):

Zice ca fisierul are o adresa gresita

| suffarstar a răspuns (pentru Ionut2143):

Încearcă din nou, într-adevăr, primul link nu era bun.