| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

Hei TPU cine ma ajuta si pe mine? am un calculator si vreau sa il imbunatatesc pentru jocuri.Eu il am in felul urmator....AMD Sempron(tm) procesor LE-1100
1,91GHz,896 Mb of RAM si placa video nVIDIA geforce 7025 este de 512.0 Mb.si eu vreau sa stiu sa ii cumpar componente sau sa imi cumpar alt calculator? si ce componente mi-ar trebui pentru al imbunatati si cat m-ar costa. funda

Răspuns Câştigător
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Cred ca o investitie ce cel putin 500 ron. Sau 5 milioane ti-ar fi de ajuns sa-l faci cat de cat ok. Adica sa poti rula jocuri mai noi gen GTA4 sau FARCRY 3happy

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

laughing ia-ti pc nou caci ce ai tu acolo nu suporta nici macar un procesor care poate rula gta4 pe low. Mai pe scurt tu crei sa faci o antichitate de 10 ani sa-ti ruleze jocuri de actualitate.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Salut..In primul rand ar fi bine sa ne spui si ce socket are procesorul tau happy Ce memorie ram suporta adica ddr cat ( 1 sau 2 sau 3 ) Descarca programul cpu-z instaleaza-l si citeste ce scrie la procesor si la memorie si spune-ne. Recent am schimbat si eu procesorul la un pc de-al meu ( primul pc ) Aveam ceva gen ca tine doar ca aveam Intel de 1. 6Ghz Iam puns acum un Intel pentium de 2. 8GHz si 1 Mb cache. si 4 gb ram plus o placa video de 1 gb. Cam asa cred ca vrei sa pui si tu pe al tau, nu?