| Panteraa a întrebat:

De ce cand deschid calculatorul trebuie sa pun numele si parola? Pana acum nu trebuia se deschidea direct. Cum pot sa fac sa nu mai fie asa. Pls help repede funda+vot

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Așa ai /a fost instalat sistemul de operare!
E o prostie la un calculator de acasă, dar dacă sunt calculatoare în cadrul unei firme, sau la o școală să nu umble altcineva --neautorizat -- în calculatorul respectiv!

| Adbbmsh a răspuns:

Problema asta am avut-o si eu dar nu stiu ce i-am facut ca nu mai apare. dar cand dau CTRL+ alt + delete.iti arata de obicei TASK MANAGER...dar acum mie imi apare "windows security' cu tot felul de lucruri.

| oAnna a răspuns:

Start/control panel/user accounts/change an account/remove my password/scrii parola/remove

| adriano_2181 a răspuns:

Intra si tu la control panel... apoi la utilizatorii, cai clik pe userul care esti tu si acolo iti va aparea sa schimbi imaginea, parola si tu dai la parola... apoi o stergi de acolo si dai save! cam atat