| Panteraa a întrebat:

Deci mai pun inca o data intrebarea ca prima data nu am prea inteles.
Cand deschid calculatorul imi arata sa pun numele si parola (eu nu am parola la calculator si nici nume) si pentru ca nu le am dau ok si spatiile is goale acolo unde trebuie sa le scriu; mi se deschide; nu am nici o problema, dar vreau sa nu imi mai apara asta. Pana acum nu imi aparea si dintr-o data apare. Ce pot sa fac? pls help dau funda+vot

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca e vorba de Windows XP.
Ori ai dezactivat accidental Welcome Screen(pe care-l reactivezi de la Change the way users log on or off-->User Accounts-->Control Panel), ori ai instalat un protocol NetWare(poate ai facut-o inconstient) la conexiunea placii de retea(Local Area Connection), ce dezactiveaza automat Welcome Screen si te baga pe casuta aia clasica de logare.